• Профіль
  • Вхід
  • Вихід

На Чернігівщині СБУ викрила підпільну майстерню з виробництва та переробки вогнепальної зброї

14-09-2020

 Служба безпеки України викрила на Чернігівщин іпідпільну майстерню з виробництва, переробки та ремонту вогнепальної зброї.

Оперативники спецслужби встановили, що незаконну зброярню обладнав на територіївласногопомешкання житель Ніжинського району. Чоловік, маючи пеціальні знання, займався незаконним ремонтом та переробкою у бойовунезареєстровану вогнепальну зброю, у тому числі на замовлення представників кримінальних кіл. Клієнтів він підшукував через інтернет та особисті зв’язки.

Під час санкціонованого обшуку за місцем проживання та у майстерні зловмисника правоохоронці вилучили автомат Калашникова, 2 пістолети ПМ та Марголіна, 4 незареєстрован і нарізні карабіни, 8 одиниць ладкоствольно їзброї різного калібру та майже 2 кілограми пороху. Також виявлено глушники, тепловізорні та оптичніприціли, 46 магазинів до автоматів Калашникова і пістолетів, комплектуючі до засобів ураження, велику кількість запчастин до стрілецької зброї та спеціальне обладнання для виготовлення, переробки і ремонту вогнепальноїзброї.

Співробітники СБУ затримали фігуранта згіднозі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Нара і вилученізасобиураження передано на експертизу.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України, тривають слідчідії для виявлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності. Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання йому міри запобіжного заходу.

Перевіряється інформація щодо нелегального надходження частини вилученої зброї та боєприпасів з району проведення операції Об’єднаних сил.

Заходи із викриття зловмисника проводились спільно зі слідчими Національноїполіції підпроцесуальним керівництвом військово їпрокуратури Деснянського гарнізону.

Прес-групаУправління СБ України

в Чернігівськійобласті